Ish ylli i K-pop, Seungri është paditur për akuza përfshirë prostitucion dhe kumar të zakonshëm, rreth një vit pasi akuzat dolën në dritë në një skandal abuzimi seksual që ka tronditur industrinë e muzikës në Korenë e Jugut.

Ish-këngëtari i Big Bang u akuzua për organizimin e prostitutave, lojërave të fatit të zakonshëm dhe tregtisë së paligjshme të valutave të huaja, konfirmoi për CNN një zyrtar i PR. CNN i është drejtuar avokatit të Seungri për komente.

29-vjeçari – emri i vërtetë i të cilit është Lee Seung-hyun – njoftoi se po tërhiqej nga bota e showbizit, pas akuzave se ishte tutor i vajzave për shoqëruese seksuale për partnerët e huaj afaristë, gjë që shkaktoi telashe në skenën muzikore botërore të k-pop.

“Vendosa të tërhiqem nga bota e showbizit për shkak të polemikave që arritën përmasa të mëdha. Kur është fjala për hetimin, çdo gjë do të hetohet detajisht në mënyrë që të lirohem nga të gjitha akuzat”, shkruan ai në atë kohë

Aktakuza e Seungrit është zhvillimi i fundit në të ashtuquajturin “Skandali i djegies së Diellit” mbi një klub nate në lagjen Gangnam në Seul.

Sipas Policisë Metropolitane të Seulit, Burning Sun ishte vendi i ryshfetit, dhunës ndaj klientëve, sigurimit të prostitutave për VIP-a, përdhunimet, trafikun e drogës dhe përdorimin e drogës. Gra të shumta janë paraqitur me pretendime se janë sulmuar ose droguar në klub.

FOTO GALERI
1/9

Top Channel