U dëmtua ndaj Barçës, kapiteni i Atleticos humb finalen me Realin!

10/01/2020 17:31

Koke humbet finalen e Superkupës së Spanjës. Autori i golit të parë në fitoren 3-2 të Atleticos së Madridit ndaj Barcelonës që i hapi rrugën kualifikimit në finale skuadrës së Simeones do të mungojë në derbin ndaj Realit.

I zëvendësuar për një dëmtim në minutën e 72-të, kapiteni i Atleticos i është nënshtruar kontrolleve mjekësore të cilat kanë evidentuar një dëmtim në muskujt e pasëm të kofshës së djathtë. Ky lëndim do ta mbajë jashtë fushave Koken për rreth 3-javë. Mesfushori spanjoll kishte vetëm pak kohë që është rikuperuar nga dëmtimi dhe tashmë do t’i duhet të qëndrojë sërish jashtë fushave të futbollit duke humbur edhe finalen e Superkupës së Spanjës ndaj Realit të Madridit.

Top Channel