Magurie, i cili u transferua tek “Djajtë e Kuq”, për një shumë marramendëse pritet të jetë jashtë fushave të gjelbërta deri në fund të muajit shkurt dhe Solskjaer menjëherë ka kërkuar nga drejtuesit e klubit që të gjendet një zëvendësues për të.

Te Manchester United problemi i vetëm nuk është Maguire, pasi skuadra e Solskajer është duke hasur në shumë lëndime të lojtarëve tjerë, gjë që po cilësohet si arsyeja kryesore e rezultateve të dobëta të United.

Top Channel