Të paktën 70 njerëz kanë vdekur pasi një bombol gazi shpërtheu në një tren në Pakistan, thanë autoritetet.

Treni po kalonte nëpër qytetin Punjab të Rahim Yar Khan të enjten në mëngjes kur bombola shpërtheu, duke shkaktuar një zjarr që u përhap nëpër tren, sipas zyrtarit të policisë lokale Amir Taimoor.

Shtatëdhjetë njerëz janë të vdekur dhe 30 të tjerë janë lënduar, tha Nadeem Zia, mbikëqyrësi mjekësor i Spitalit të Shtabit Qendror në Liaquatpur, një qytet në rrethin Rahim Yar Khan.

FOTO GALERI
1/7

Top Channel