Ka ndërruar jetë në moshën 77-vjeçare aktori dhe komediani i stand up- eve, John Witherspoon.

Witherspoon u nda nga jeta ditën e djeshme në shtëpinë e tij në Los Angeles.

“Me trishtim të thellë ju informojmë se burri dhe babai ynë, John Witherspoon, vdiq në shtëpinë e tij në Sherman Oaks në moshën 77-vjeç,” tha familja në një njoftim për publikun.

Artisti u bë gjerësisht i njohur me rolin e William Jones në “Friday” si dhe në serinë e animuar “The Boondocks”, një zë që u shndërrua tepër familjar për publikun.

Top Channel