Më datë 26 tetor në Bularat të Gjirokastrës u mbajt përkujtimorja me rastin e vrasjes së Kacifas, i cili gjuajti me armë kundër policisë shqiptare si dhe ishte një rrezik për qytetarët para se të vritej.

Aristidh Diamanti, ish-drejtues i degës lokale te OMONIA-s në Dervician ka bërë thirrje anti-shqiptare si dhe ka kërcënuar gazetarët e pranishëm në Bularat më 26-ë

“Na thoni pse keni vrarë djalin. Përse më vini këtu, ikni qërohuni, juve jeni vrasës, jeni turq. Qërohuni turqit e mutit”, ka bërtitur ne gjuhen greke ish-drejtuesi i OMONIA-s ndaj gazetarëve shqiptarë, tashmë i vënë në hetim.

Prokuroria e Gjirokastrës ka nisur procedim penal ndaj tij.

Top Channel