Policia meksikane ka mësymur strofullin e një karteli meksikan, dhe mes gjërave të sekuestruara bie në sy një altar ku trafikantët mbanin 40 kafka dhe një fetus njerëzor brenda një ene qelqi të mbushur me ujë.

31 persona u arrestuan gjithsej në lagjen Tepito të Meksiko sitit, si të dyshuar për krim të organizuar.

26 prej të dyshuarve ishin burra, 5 gra, dhe mendohet se të gjithë ishin pjesëtarë të kartelit La Union Tepito. Megjithatë, gjykata ka urdhëruar lirimin e 27 prej tyre.

Aj.P

FOTO GALERI
1/8

Top Channel