Legjenda e Arsenalit, Ian Wright ka thënë se kapiteni Granit Xhaka, duhet të kërkonte falje nga fansat. Xhaka dje luajti në formacionin e parë, ndërsa më vonë u zëvendësua dhe tifozët filluan të ‘fërshëllejnë’ drejt tij.

Wright ka thënë se nuk ka dëshirë që fansat të fërshëllejnë drejt lojtarëve, sidomos kundër kapitenit, transmeton KosovaPress.

“Nuk më pëlqen që fansat fërshëllyen, por është kapiteni. Fansat e kanë shikuar për katër vite dhe është trajtuar mirë. Duhet të kërkonte falje, është kapiten. Tifozët kanë treguar shumë durim dhe kanë qenë më te në çdo përfromancë të tij. Iu detyrohet shumë”, deklaroi ai. Arsenal dje luajti kundër Crystal Palace, ndeshje që përfundoi me rezultat 2-2.

Top Channel