ROME, ITALY - FEBRUARY 03: Patrick Schick of AS Roma competes for the ball with Franck Kessie and Lucas Paqueta of AC Milan during the Serie A match between AS Roma and AC Milan at Stadio Olimpico on February 3, 2019 in Rome, Italy. (Photo by Paolo Bruno/Getty Images)

Roma ka mposhtur me rezultatin 2-1 Milanin duke thelluar akoma më shumë krizën e kuqezinjve që mbeten në kuotën e 10 pikëve pas nëntë ndeshjesh dhe ndodhet në vendin e 13-të.

Ndërsa Roma me fitoren e sotme arriti në kuotën e 16-pikëve, një më pak se Napoli i vendit të katërt.

Milani është vetëm tri pikë larg rënies nga kategoria.

Top Channel