Udhëheqësi i ISIS, Abu Bakr al-Baghdadi besohet se është vrarë në Siri, në një operacion ushtarak nga forcat e SHBA. CNN raporton së al-Baghdadi është vrarë në Siri, por lajmi do konfirmohet pas analizave të ADN-së.

Presidenti Donald Trump shkruan në Twitter: “Diçka e madhe sapo ka ndodhur”.

Përgjatë viteve të fundit, Abu Bakr al-Baghdadi është raportuar disa herë si i vdekur, por ai ka publikuar më pas video dhe audio që provonin se ishte ende gjallë.

  Lideri i ISIS vdiq? Trump pritet të japë një deklaratë (video)

FOTO GALERI
1/6

Top Channel