Shumë spekulimeve krijohen nga asgjë, por kur jeni vëllezër keni ditë të mira dhe të këqija, tha princi Harry.

Nuk është sekret që princi Harry, 35-vjeç dhe princi William, 37-vjeç, nuk kanë qenë në gjendje të gjejnë një gjuhë të përbashkët për shumë kohë, dhe Duka i Sussex së fundmi foli për herë të parë për marrëdhëniet me vëllain e tij më të madh.

Në një intervistë për ITV, Harry pranoi se vëllezërit kishin marrë me të vërtetë rrugë të ndryshme.

“Për shkak të roleve tona, punëve tona, familjes sonë dhe faktit që ne jemi nën presion, ndodh që njerëzit të devijojnë. Por ne jemi vëllezër dhe gjithmonë do të jemi vëllezër, “tha Harry, duke shtuar se ai gjithmonë do të ishte aty për William.

“Unë e di se ai do të jetë këtu edhe për mua. Ne nuk e shohim njëri-tjetrin pasi jemi të zënë. Shumica e thashethemeve bëhen pa asgjë, por kur jeni vëllezër keni ditë të mira dhe të këqija, “shtoi Harry.

Përveç marrëdhënieve të motrave, tabloidët shpesh janë të mbushur me tituj se bashkëshortet e tyre, Kate Middleton, 37-vjeç dhe Meghan Markle, 37-vjeç, nuk mund të gjejnë një gjuhë të përbashkët dhe se për këtë arsye princat thuhet se pushuan së komunikuari, transmeton KosovaPress.

Një burim i afërt me CNN tha se nuk kishte asnjë lidhje me marrëdhënien e Dukeshës, por që Harry dëshironte më shumë pavarësi, dhe William kishte nevojë për një ekip personal për t’u përgatitur për një ndryshim të qeverisë kur babai i tyre princ Charles, 70-vjeç, të bëhet mbret.

“E gjithë grindja është midis nesh, jo e grave tona”, thanë vëllezërit në shkurt 2018.

Vetë Meghan së fundmi pranoi se ishte e vështirë në rolin e saj si nënë, pasi ajo ishte nën një kontroll të vazhdueshëm publik.

“Çdo grua shtatzënë është e prekshme, andaj ishte shumë e vështirë. Sidomos e vështirë kur thjesht po lind një fëmijë dhe mundoheni të bëheni nënë ose sapo jeni martuar,” tha ajo.

Top Channel