Atalanta e Berat Gjimshitit ka fituar me rezultatin 7-1 kundër Udineses dhe tashmë e shikon veten vetëm 3 pikë larg vendit të parë Juventus.

Ndërsa Napoli që shikohet edhe si ekipi që mund të rivalizojë me Juve dhe Inter këtë sezon për kampionat nuk ka mundur që të përfitojë nga ndalesa e tyre duke barazuar ndaj SPAL.

Kjo është edhe renditja aktuale teksa mbeten edhe dy sfida për tu luajtur, Milan-Roma dhe Fiorentina-Lazio.

Top Channel