Elseid Hysaj, nuk ndihet më i lumtur në Napoli. Këtë gjë e ka konfirmuar  Mario Giuffredi agjenti i lojtarit në një intervistë të dhënë për “Radio kiss kiss Napoli”. Agjenti ka zbardhur shumë dyshime në lidhje me marrëdhëniet midis lojtarit dhe klubit.

“Unë dhe De Laurentiss kemi pasur kurrë probleme midis njëri tjetrit, kemi një marrëdhënie korrekte. Është në interesin e të gjithë futbollisti të transferohet në afatin kalimtar të janarit, duke konsideruar faktin që lojtari ndodhet në skadim kontrate me klubin. Napoli, një vit më parë refuzoi një ofertë prej 50 milionë eurosh nga Chelsea dhe tashmë rrezikon ta humbasë me parametra zero futbollistin. Vetëm marrëveshja do të na lejojë ti bëjmë gjërat më të mira. Nëse sot Hysaj nuk do të ishte i dëmtuar atëherë do të ishte duke luajtur”

E ardhmja e Hysaj në Itali apo në kampionate të tjera?

Për momentin Spanja është një pistë reale për mbrojtësin me ekipin e Valencias të interesuar pas tij.

Top Channel