Tensione në Orikum! Shembja e godinave, banorët përplasen fizikisht me policinë dhe punonjësit e IKMT-së

25/10/2019 11:49

Është tensionuar situata në zonën e Orikumit, teksa Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka vazhduar aksionin e prishjes së godinave.

Siç mund ta shihni edhe në video, protesta është shoqëruar edhe me përplasje fiizke mes banorëve të zonës dhe
punonjësve të IKMT-së si dhe me forcat policore që ndodhen në vend.

Top Channel