Policia ka publikuar pamjet e një aksioni të zhvilluar në fshatin Gostimë të Cërrikut. Efektivët e policisë shihen të maskuar dhe armatosur, ndërsa klientët e lokalit ku zhvilluan aksionin, i rreshtojnë të gjithë pas murit dhe me duart lartë.

Pas këtij operacioni dhe kontrolli të imtësishëm, policia njofton se ka sekuestruar 7 kompjutera që shërbenin për zhvillimin e lojërave të fatit.

Tre persona janë proceduar ndërkohë për “Punësim i paligjshëm”, “Fshehja e të ardhurave”, “Organizimi i lotarive të palejuara” dhe “Vënia në dispozicion e lokaleve për lojërat e fatit”.

Top Channel