Ka rënë në pranga një shtetas i shpallur në kërkim, i cili konsiderohet me rrezikshmëri të lartë shoqërore.

Kështu, është bërë e mundur prangosja e 31-vjeçarit K.V., banues në Berat, mbi të cilin rëndojnë akuzat “Vrasja me dashje, e mbetur në tentativë”, “Armëmbajtja pa leje” dhe “Prishja e qetësisë publike”.

Në Bulevardin “Republika”, Berat, pas një konflikti për motive të dobëta me shtetasin A. H., i arrestuari dyshohet se e ka qëlluar me armë zjarri.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Berat për veprime të mëtejshme proceduriale.

Top Channel