Sulmuesi i Komëbtares Rei Manaj është dënuar nga klubi i tij Albasete për shkak se ka thyer rregullat e disiplinës.

Trajneri i tij është shprehur se e respekton vendimin e klubit dhe shpreson që ai të reflektojë dhe të jetë i gatshëm për ndeshjen e radhës.

“Manaj ka thyer disiplinën dhe klubi e ka dënuar, gjë të cilën unë e respektoj. Shpresojmë të reflektojë për këtë dhe ka mundësi që të jetë sërish në fushë në ndeshjen ndaj Kadiz por nesër do të vendosim. Ai është stërvitur individualisht nga dënimi”, u shpeh trajneri i Albasetes Ramis.

Top Channel