Bullgaria u dënua nga UEFA për racizmin e shfaqur nga tifozët, ndërkohë që Anglia do të ndëshkohet pasi ndërpreu himnin e vendit mikpritës dhe nuk solli mjaftueshëm staf.

Ndeshja midis Bullgarisë dhe Anglisë u ndërpre dy herë për shkak të thirrjeve raciste që erdhën nga tifozët bullgarë.

Por edhe Anglia do të ndëshkohte sepse ndërpreu himnin kombëtar të vendit mikpritës dhe nuk mori mjaftueshëm staf.

Masa ndëshkimore pritet të merret nga Komisioni i Kontrollit, Etikës dhe Disiplinës së UEFA-s. Data mbetet ende për t’u caktuar.

FOTO GALERI
1/6

Top Channel