Klubi i Partizanit ka rinisur punimet për ndërtimin e stadiumit të ri, i cili po ngrihet në zonën e Tufinës në kryeqytet.

Nga pamjet që ka publikuar vetë klubi kuptohet se bllokimi disa mujor i punimeve tashmë ka marrë fund dhe çdo gjë ka rinisur për t’i dhënë së shpejti tifozëve dhe lojtarëve stadiumin e ri.

4 mijë vende parashikohet të ketë stadiumi i ri dhe kosto e ndërtimit është rreth 5 milionë euro.

FOTO GALERI
1/12

Top Channel