Çekia ka mposhtur Anglinë në ndeshjen e grupit A me rezultatin 2-1 dhe është ngjitur në krye me 12 pikë, po aq sa Anglia e cila ka një ndeshje më pak të luajtur.

Ky rezultat nuk i shkon përshtat Kosovës që tashmë duhet patjetër të fitojë kundër Anglisë, për të shpresuar tek një kualifikim i mundshëm.

Kosova ka 5 ndeshje të luajtura, po aq sa Anglia dhe ndodhet në kuotën e 8 pikëve.

Top Channel