Land Rover ka hedhur zyrtarisht në treg makinën që do të zëvendësojë ikonën 71-vjeçare, Defender 4×4, e cila ka pasur sukses ndër vite dhe është pëlqyer nga miliona ndjekës, përfshi dhe Mbretëreshën e Anglisë.

Defender i ri është ndërtuar i fortë, që të jetë i aftë të durojë çdo lloj terreni të vështirë, si shkretëtirat e xhunglat, por edhe që të jetë i rehatshëm për të çuar fëmijët në shkollë.

FOTO GALERI
1/35

Top Channel