Dy gazetarët e CBS ishin duke dhënë lajmet në momentin kur tërmeti me magnitutë 7.1 goditi Kaliforninë. Të zënë nga paniku, gazetarët u detyruan të ndërpresin transmetimin e drejtpërdrejtë dhe të futeshin poshtë tavolinës.

Ky tërmet ishte më i fuqishmi në 20 vitet e fundit në Kaliforni, ndërkohë që deri më tani nuk raportohet për viktima, por vetëm për dëme të shumta materiale.

  Video/ Tërmeti me magnitutë 7.1 godet Kaliforninë, zjarr dhe shkatërrim rrugësh në të gjithë shtetin

Top Channel