“Lufta për KZAZ”/ Përplasje edhe në Skrapar – VIDEO

19/06/2019 12:02

Tensione për lirimin e hapësirave që do të përdoren nga KZAZ për zgjedhjet e 30 qershorit ka pasur edhe në Skrapar, ku pushteti lokal drejtohet nga LSI.

Mbështetës të opozitës janë përpjekur të futen brenda ambienteve të KZAZ, por kanë hasur në kundërshtinë e forcave të policisë.

Për rreth 1 orë përfaqësues të opozitës janë konfrontuar me policinë, në përpjekje për të hyrë brenda ambienteve të KZAZ-së. Burimet në vendngjarje konfirmojnë se nuk ka pasur të lënduar dhe se turma ka thyer xhamat e KZAZ.

Forca të shumta të policisë dhe FNSH-së ka shpërndarë turmën e mbledhur përpara KZAZ Skrapar.

https://youtu.be/dxuBCgRWuEU

Top Channel