Të paktën 8 persona kanë mbetur të plagosur pas shpërthimit të një bombe në Lion të Francës.

Sipas mediave lokale, shpërthimi ndodhi rreth orës 17:30 të së premtes, në rrugën “Victor Hugo”.

Ushtria rrethoi menjëherë zonën. Pas tyre në vendngjarje mbërriten policia dhe ekspertët anti-eksploziv.

FOTO GALERI
1/4

Top Channel