Mediat egjiptiane po raportojnë se një autobus turistësh është goditur nga një bombë në zonën e piramidës së Gizës, në Egjipt.

Sipas agjencisë Rojters, deri tani mendohet se ka 16 të lënduar, katër prej të cilëve janë turistë të huaj.

Ky është incidenti i dytë që përfshin turistë në Egjipt në gjashtë muajt e fundit.

Në dhjetor të vitit 2018, tre turistë vietnamezë dhe një udhërrëfyes u vranë prej një bombe që iu vendos autobusit me turistë pranë piramidave të Gizës.

Top Channel