Policia ka ndaluar dy shtetas të shpallur në kërkim për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve”.

Mësohet se janë arrestuar Olsi Hysa (28 vjeç) dhe Ali Jahja (27 vjeç).

Kapja dhe ndalimi i këtyre shtetasve u bë pasi Gjykata e Shkallës së Parë Gjirokastër ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg”.

Top Channel