Një sherr mes dy të rinjve në qytetin e Bilishtit, ka degjeneruar në ëprdorimin e armëve të ftohta, duke lënë të plagosur rëndë nëj 23-vjeçar.

Shtetasi B.L. banues në fshatin Kuç i Zi, është qëlluar me kaçavidë nga 21-vjeçari Gevi Osmanllari dhe është transportuar për në spitalin e Korçës, ku ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore.

Edhe vetë 21-vjeçari nga Bilishti ka marrë dëmtime fizike gjatë përleshjes, por pas ndihmës mjekësore, është shoqëruar për në Komisariatin e Policisë Devoll.

Aktualisht po kryhen veprimet e mëtejshme proceduriale dhe po punohet për zbardhjen e shkaqeve që prodhuan sherrin e rëndë ems të rinjve.

Top Channel