Sulm vetëvrasës në Afganistan, mbi 10 viktima dhe disa të plagosur

10/07/2018 11:14

Një kamikaz hodhi veten në erë në qytetin e Afganistanit, Jalalabad, duke shkaktuar disa viktima dhe të plagosur.

Departamenti Rajonal i Shëndetit konfirmoi vdekjen e të paktën 10 personave, si dhe plagosjen e disa të tjerëve.

Shpërthimi u bë pranë një stacioni karburanti, duke bërë që të shoqërohej me flakë të shumta dhe të digjte edhe disa mjete që ndodheshin pranë.

Viktimat janë shumica fëmijë, ndërsa deri tani asnjë grup terrorist nuk e ka marrë ëprsipër këtë sulm vetëvrasës.

Top Channel