Valtteri Bottas ka dominuar provat zyrtare të Çmimit të Madh të Austrisë, duke marrë “pole position”-in e parë për këtë vit.

Piloti finlandez i Mercedesit ka regjistruar kohën 1’03”130, duke lënë pas shokun e tij të skuadrës, Lewis Hamilton.

Ferrari duhet të kënaqet me vendin e tretë dhe të katërt, me Vettel përpara Raikkonenit.

Top Channel