Brazili nuk është thjesht një “fidanishte” e pashtershme për prodhimin e talenteve të futbollit, por edhe vendi ku kanë lindur shumë nga modelet më të famshme në botë.

Jessica Amaral, ish Miss ‘Bum Bum’, është njëra prej tyre, që pritet të ‘ndezë’ Rusinë gjatë botërorit.

E njohur si një tifoze e ‘çmendur’ e Flamencos, por edhe e kombëtares braziliane, bukuroshja ka treguar se e ka prerë tashmë biletën për në Rusi.

“Do të jem në Rusi, që nga fillimi i qershorit, për të mbështetur kombëtaren. Shpresoj t’i sjell fat Brazilit në këtë kompeticion dhe të sjellim Kupën e Botës”, deklaroi Jessica për mediat braziliane.

FOTO GALERI
1/20

Top Channel