Zjarrfikësi hero, pret në ajër dhe shpëton vogëlushen – VIDEO

17/01/2018 17:45

Një zjarrfikës në Georgia të SHBA-ve ka pritur një fëmijë i cili po nga një apartament i përfshirë tërësisht nga flakët.

Ngjarja dramatike është filmuar nga kamera e vendosur në helmetën e një zjarrfikësi tjetër. Është e paqartë nëse fëmija i rrëshqet nga dora, apo personi tjetër e hodhi qëllimisht atë në krahët e kapitenit Scott Stroup.

Por ky i fundit nuk ishte i vetmi hero që shpëtoi fëmijën, falë ndërhyrjes së forcave zjarrfikëse nuk pati asnjë viktimë.

Top Channel