F1, sipari mbyllet në Abu Dhabi. Statistikat i japin meritën Hamiltonit

24/11/2017 13:59

Formula 1 mbyll siparin e edicionit të vitit 2017 të dielën në “Yas Marina” të Abu Dhabit.

Një sezon mbresëlënës ky, që ndryshe nga edicionet e kaluara nuk pa vetëm një skuderi të dominojnë të gjithë kampionatin, por një rivalitet mes Ferrarit dhe Mercedesit, që në fund u fitua nga ky i fundit, falë shpërthimit të Hamilton dhe problemeve të Vettelit në garat e fundit.

Rivalitet që do të mbahet mend gjatë, për më shumë nëse shtohen edhe statistikat e këtij sezoni të Formulës 1.

FOTO GALERI
1/5
Hamilton numëron plot 9 fitore, ndryshe nga 5 të Vettelit

Top Channel