Dëm 1 mln paund, zjarri shkrumbon McLaren-in

24/10/2017 17:16

Një shkëndijë zjarri e shkaktuar nga rrjedhja e karburantit i ka shkaktuar një dëm prej 1 milionë paund një shtetasi në Angli, pasi makina e tij McLaren u shkrumbua nga flakët.

Ngjarja ndodhi pranë aeroportit të Heathrow, në Berkshire të Anglisë, ndërsa fatmirësisht drejtuesi i tij ka mundur të shpëtojë.

Zyrtarë të McLaren ka folur për ngjarjen dhe kanë thënë se bëhet fjalë për një rast të izoluar. Megjithatë pronari i McLaren tashmë ka humbur 1 milionë paund nga dëmi i shkaktuar nga zjarri.

Top Channel