Mijëra të pasur kanë zbarkuar në Portin e Monakos, ku qindra jahte luksoze kanë dalë në shitje në Panairin e Jahteve.

125 mjete, me një vlerë totale prej 3 miliardë eurosh, do të jenë të ekspozuara nga e mërkura në të premte.

Vitin e kaluar, nga 109 mjete lundruese, u shitën vetëm 19. Këtë vit, jahtet përfshijnë një GTT 115 të krijuar nga Porsche dhe një Super Yacht Sub 3, që zhytet 300 metra dhe mund të qëndrojë në këtë thellësi për 12 orë.

Biletat për panairin kushtojnë 150 euro për një ditë.

FOTO GALERI
1/19

Top Channel