“Kryt nalt” nuk mposhtet as këtë javë

25/12/2016 00:00

Për të tretën javë rresht “Kryt Nalt” mban kreun e 50 këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare. 2po2 dhe Unikkatil bashkuan fuqitë duke sjellë një prej bashkëpunimeve më të suksesshme në treg, e cila transmeton gjithashtu një mesazh të fuqishëm.

Kjo javë ka sjellë ndryshime të shumta sa i përket renditjes së këngëve. Edhe pse 3 vendet e para mbeten ato të javës së kaluar, pjesa tjetër e projekteve muzikore ka ulje dhe ngritje të theksuara.

Si kënga që është ngjitur me më shumë pozicione është kënga e Kanitës, “Don’t let me go”, e cila është ngjitur me 14 pozicione, duke u renditur në vendin e 4-t. Ndërsa kënga që ka humbur më shumë pozicione është kënga e Sant & Marly, “Ne Yo”, me 24 pozicione, duke u renditur në vendin e 45-të.

Gjatë kësaj jave në “The Top List” janë futur 8 projekte të reja muzikore duke lënë jashtë disa prej këngëve që prej një kohe të gjatë qëndronin në klasifikimin e “The Top List”, Top Awards.

Ju mund të vazhdoni të votoni të preferuarit tuaj në faqen zyrtare të “Top Awards”:topawards.top-channel.tv. Gjithashtu po në këtë adresë, mund të na sugjeroni këngët që mendoni se duhen të jenë pjesë e këtij klasifikimi.

Ky është klasifikimi zyrtar, java e 54-t e “The Top List”, Top Awards:

1.2po2 ft. Unikkatil – Kryt Nalt
2.Majk – Fund
3.Elvana Gjata ft. Capital T & 2po2 – Lejla
4.Kanita – Don’t let me go
5.Alban Skenderaj – Stoli i Trendafilave
6.Janex ft. Dabo – Wannabe
7.Stanaj – Ain’t Love Strange
8.Besa ft. Flori – 123
9.Kida ft. Xhensila – Uh Baby
10.Ledri Vula – A jena mire
11.Getinjo ft Nikka – Njeri
12.Gjiko – Je shku
13.Majk – Kcen
14.Gheto Geasy ft. Majk – Ajo
15.Xuxi – Seven Days
16.Dhurata Dora – Vec ty
17.Vinz – My shqipez
18.Butrint Imeri – E jona
19.Paradox – Back to her
20.Vlashent Sata – Erdhi dita
21.Era Istrefi – Bonbon
22.Getinjo ft. Kida – Ku je
23.Ledri Vula ft. Flori Mumajesi – Nuk ma la
24.Bojken Lako – Sekret
25.Mozzik ft. Arta – Kom Dasht
26.Elvana Gjata – Njesoj
27.Flori Mumajesi ft. Ledri Vula – Beautiful
28.Gillespie – Aq me ben
29.2po2 ft. Capital T – Kujt po i kallxon
30.Ledri Vula – Kings
31.Tuna – Bermuda
32.Samanta ft. Gent Fatali – Na e dina
33.Xhensila – High Love
34.Alban Skenderaj – Engjell
35.Vinz ft. Stealth – Nobody
36.Mc Kresha & Lyrical Son ft. Ledri Vula – Hip Hop
37.Capital T ft. Dhurata Dora – Bongo
38.Samanta – Si Ai
39.Ardian Bujupi & Dalool – E embel
40.Alban Skenderaj – Duart Lart
41.Vedat Ademi ft. J Gashi – Thirrem dashuri
42.Ermal Fejzullahu – Ai nuk ka me t’dasht si une
43.Ardit Cuni ft. Vesa Smolica – Jena na
44.Ylli Limani – Pritem se po vi
45.Sant & Marly – Ne Yo
46.Dafina ft. Rinor – Bottles up
47.Evi Reci – In my room
48.Nrg Band- Mos ma le fajin
49.Albulena Jashari – Bashke
50.Bruno – Ajo (Reentry)

Top Channel