“Lejla” i rikthehet fronit

28/11/2016 00:00

Ndërkohë që ka 5 javë që ka dalë në tregun muzikor, “Lejla” ka mbizotëruar për 4 javë “The Top List”. Javën e kaluar ajo pësoi një rënie të vogël me një pozicion, duke u renditur në vendin e dytë ndërsa këtë javë, ky projekt muzikor i është rikthyer sërish fronit duke zënë vendin e parë në listën e 50 këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare.

Sa i përket 5 këngëve më të nxehta të Top Listës, nuk kemi shumë ndryshime nga java e kaluar, ku vetëm Kida dhe Xhensila me “Uh Baby” kanë pësuar një rënie me 2 pozicione, duke u renditur në vendin e 3-të.

Si kënga që është ngjitur me më shumë pozicione është projekti më i ri i Gjikos, “Je shku”, i cili është ngjitur me 25 vende ndërsa si këngët që kanë humbur më shumë pozicione janë “Kings” e Ledri Vulës dhe ” Hop Hop” e Mc Kresha & Lyrical Son ft. Ledri Vula, përkatësisht me -12 vende.

Kjo javë ka sjellë disa prurje të reja, ekzaktësisht 5 të tillë, duke përjashtuar nga lista 5 projektet të tjera, të cilat për javë të tëra kanë qenë në këtë renditje.

Ju mund të vazhdoni të votoni të preferuarit tuaj në faqen zyrtare të “Top Awards”: topawards.top-channel.tv. Gjithashtu po në këtë adresë, mund të na sugjeroni këngët që mendoni se duhen të jenë pjesë e këtij klasifikimi.

Ky është klasifikimi zyrtar, java e 50-të e “The Top List”, Top Awards:
1.    Elvana Gjata ft. Capital T & 2PO2 – Lejla
2.    Stanaj – Ain’t Love Strange
3.    Kida ft. Xhensila – Uh Baby
4.    Ledri Vula – A jena mire
5.    Getinjo ft. Kida – Ku je
6.    Alban Skenderaj – Stoli i Trendafilave
7.    Butrint Imeri – E jona
8.    Gjiko – Je shku
9.    2po2 ft. Unikkatil – Kryt Nalt
10.    Era Istrefi – Bonbon
11.    Majk – Kcen
12.    Ghetto Geasy ft. Majk – Ajo
13.    Xhensila – High Love
14.    Ardian Bujupi & Dalool – E embel
15.    Tuna – Bermuda
16.    Bes aft. Flori – 123
17.    Elvana Gjata – Njesoj
18.    Mozzik ft. Arta – Kom Dasht
19.    Alban Skenderaj – Engjell
20.    Ledri Vula ft. Flori Mumajesi – Nuk ma la
21.    Samanta ft. Gent Fatali – Na e dina
22.    Flori Muamjesi ft. Ledri Vula – Beautiful
23.    Samanta – Si Ai
24.    Ardit Cuni ft. Vesa Smolica – Jena Na
25.    Ledri Vula – Kings
26.    Nora istrefi – Majem
27.    Lyrical son – I re pishman
28.    Dafina feat Rinor –Bottles Up
29.    Capital T ft. Dhurata dora – Bongo
30.    Janex ft. Dabo – Wannabe
31.    Alban Skenderaj – Duart Lart
32.    Vig Poppa ft. Tuna – Zemra jem
33.    Flaka Krelani – Fire
34.    Gillespie – Aq me ben
35.    Venera ft. Lind – Siento amor
36.    Keisi – Sa larg
37.    Ylli Limani – Pritem se po vi (+3) (10)
38.    NRG Band – Mos ma le fajin
39.    Mc Kresha & Lyrical Son ft. Ledri Vula – Hip Hop
40.    Oborri – Alfabeti ecen vete
41.    Ermal Fejzullahu – Ai nuk ka me t’dasht si une
42.    Adrian Gaxha ft. Franques – My girl
43.    Vedat Ademi ft. J Gashi – Thirrem Dashuri
44.    Mc Kresha ft. Lyrical Son – Spo ma nin
45.    Bojken Lako – Sekret
46.    G4Shi – Rose Gold
47.    Evi Reci – In my room
48.    Lumi B- Aha Aha
49.    Aldo ft. Melloquence – Hands Up
50.    Sant & Marly – Ne Yo

Top Channel