Franca “ndalon”, 1 minutë heshtje për viktimat e Parisit

16/11/2015 13:55

E gjithë Franca është ndalur për një minutë mesditën e kësaj të hëne, në nderim të 129 viktimave të sulmeve terroriste të së premtes mbrëma në Paris.

Presidenti Francois Hollande, i shoqëruar nga kryeministri Valls dhe zyrtarë të tjerë kanë mbajtur një minutë heshtje në Sorbonë dhe më pas ka kënduar himnin së bashku me kongresin e mbledhur në Versajë.

Ndërkohë, këtë mëngjes në Francë u hapën të gjitha shkollat, të cilat u pasuan nga hapja e muzeve, teatrove dhe objekteve të tjera kulturore, rreth orës 13:00.

Top Channel