Van Damme rikthehet me “Kickboxer”

02/12/2014 00:00

Heroi i filmave aksion Jean Claude Van Damme do të kthehet në sagën e filmave që e bënë të famshëm, “Kickboxer”.

Aktori është në negociatat e fundit për t’iu bashkuar riprodhimit të filmit, ku do të interpretojnë gjithashtu Dave Bautista (Guardians of the Galaxy) dhe Alan Moussi (X-Men: Days of future past).

Megjithatë, këtë herë Van Damme nuk do të jetë student, por instruktor i arteve marciale, duke zëvendësuar kështu aktorin tajlandez Tony Jaa, që hoqi dorë nga roli për shkak të axhendës së ngjeshur.

Historia e filmit bën fjalë për Kurt Sloan, që do të interpretohet nga Moussi, një sportist i talentuar që udhëton në Tajlandë për të mësuar sekretet e kikboksit, për të marrë hakun e vdekjes së të vëllait nga Tong Po, që këtë herë do të luhet nga ylli i wrestling-ut, Bautista.

Van Damme do të interpretojë versionin e ri të mjeshtrit Chow, që në filmin kult të 1989-s luhej nga aktori Dennis Chan. Pjesë e kastit do të jetë edhe Georges St. Pierre, që luajti rolin e Batroc në “Captain America: The Winter Soldier”.

Regjia e filmit i është besuar John Stockëell, ndërsa producentë janë Mike Weber dhe Peter Meyer. Xhirimet nisin këtë javë dhe do të realizohen në Nju Orlins dhe Tajlandë.

Top Channel