Artistja që transformon modelët në kafshë

11/11/2014 00:00

Në pamje të parë duket sikur po sheh një gjirafë, një fytyrë majmuni dhe një kalë deti, por nëse do të shikoni më me vëmendje do të vini re trupa njerëzish.

Në fotot e mëposhtme mund të admironi punën e artistes Emma Fay, e cila përdor modelët si kanavacë për të pikturuar.

27-vjeçarja angleze ka tre vite që perfeksionon artin e saj, ndërsa më parë merrej me parukeri.

Secila nga punët i merr nga 4-6 orë kohë.

FOTO GALERI
1/9

Top Channel