Një meteor i përmasave të një topi bejsbolli ka shpërthyer mbi pjesën juglindore të Shteteve të Bashkuara mbrëmjen e së hënës.

Ky shperthim ka krijuar një rrip drite, një zhurmë të madhe dhe jashtëzakonisht shumë postime në rrjetin social Twitter, raporton Reuters.

Meteori është shfaqur mbi Alabama, duke ecur me shpejtësi prej mbi 122 mijë km për orë. Ai është shpërthyer në më shumë se 40 km mbi Woodstock të Alabamas.

Top Channel