Janë dashur plot katër muaj dhe 150 mijë stërlina për të realizuar statujën prej dylli të Adele, të prezantuar në muzeun e Madame Tussadus më 3 korrik.

Kopja, identike me origjinalen, mban të veshur një fustan të zi të gjatë deri tek gjuri, i njëjti i veshur nga e vërteta Adele ditën e çmimeve të Grammy Awards 2012.

Statuja e 25-vjeçares do të ekspozohet në qendër të skenës në seksionin e muzikës të muzeut të Londrës, përkrah yjeve të tjera ndërkombëtare si Beyonce, Rihanna, Lady Gaga e Michael Jackson.

Ndërsa një kopje tjetër e saj do të vendoset në muzeun e dyllit në Amstërdam, duke parë popullaritetin e këngëtares londineze.

Pak kohë më parë Adele u bë nënë e një djali që sipas mediave rozë dyshohet të ketë emrin Angelo, referuar një tatuazhi që këngëtarja ka prapa veshit.

Top Channel