Disa prej sekretarëve politikë të Aleancës Kuqezi, të cilët deklaruan të
hënën lagrimin nga kjo forcë politike i janë bashkuar koalicionit
opozitar.

Se bashku me kreun e opozites Edi Rama ata dolen ne nje konference shtypi nga selia e PS-së, duke akuzuar Kreshnik Spahiun se ka monopolizuar AK-në. Ndersa Edi Rama e pershkoi AK-në si nje force çoroditese ne funksion te pushtetit te Berishes. Rama theksoi se është i mirëpritur ne gjirin e koalicionit opozitar çdo kuqezi qe eshte i vendosur te ndahet prej Kreshnik Spahiut.

Dy ore me pas nga selia e AK-së reagoi Kreshnik Spahiu, i cili deklaroi se “Rama duhet t’i japë shpjegim të gjithë shqiptarëve pse bën sikur kujdeset për kuqezinjtë dhe për t’i marrë ata në rilindjen e kufomave dhe nuk bën kujdes për deputetët socialist në grupin e tij parlamentar, ku tre deputetë socialistë po mbajnë në këmbë qeverinë e të ndjerit Berisha”.
 

Top Channel