Japonezët dhe trendi ‘Dragon Ball’

03/04/2013 10:40

Adoleshentët japonezë kanë nisur një modë të re në rrjetet sociale: postimin e fotove duke imituar personazhet e filmit të animuar ‘Dragon Ball’.

Në këto imazhe duken studentë të cilët rikrijojnë lëvizjet e serisë së famshme në Japoni dhe në të gjithë botën në vitet ’90.

Këto foto vijnë një muaj para premierës së filmit ‘Dragon Ball Z: Battle of Gods’. Ky është filmi i parë ‘Dragon Ball’ në 17 vitet e fundit.

Top Channel