Dy aksidente nga shpejtësia, një i vdekur

21/02/2013 00:00

Në dy aksidente të ndodhura të enjten në Gjirokastër dhe në Kolonjë ka humbur jetën një person dhe disa të tjerë jane plagosur.

Nje aksident ndodhi me nje furgon te linjes Erseke-Leskovik ku rezultoi se nje person humbi jeten dhe nje tjeter eshte plagosur per shkak se mjeti ra 50 metra poshte rruges. Viktima eshte drejtuesi i mjetit Bujar Ajazi, 57 vjec.

Aksidenti i dyte ndodhi ne aksin Gjirokaster-Tepelene kur nje mjet me targa greke humbi drejtimin per shkak te shpejtesise dhe lageshtires ne rruge duke u perplasur me nje mjet taksi me targa te Tepelenes. Nga perplasja u plagosen kater persona qe ndodhen ne spital.

Top Channel