Reshjet e shiut, të cilat janë shoqëruar edhe me një ulje të temperaturave, do të vijojnë të qëndrojnë në territorin tonë deri ditën e enjte.

Metereologët e Shërbimit Ushtarak parashikojnë se reshjet e shiut do të jenë të paqendrueshme dhe të shpërndara nga jugu në lindje.

Temperaturat do të pësojnë një ulje prej 3 gradë celcius ditën e enjte, por sërish do të rriten kur moti të pësojë një gjendje qëndrueshmërie.

Metereologët parashikojnë sërish temperatura të larta për këtë stinë duke shkuar deri në 28 gradë gjatë javës së ardhshme.

Top Channel