Devoll, arrestohen përdhunuesit e 12-vjeçarit

06/07/2011 09:50

Nje femije 12 vjec eshte perdhunuar disa here nga dy te rinj ne fshatin e
tij Bitincke ne Devoll. Nena e femijes tregon se ishte ne djeni per
shkak se ngjarja kishte ndodhur edhe tre here te tjera dhe ajo per shkak
te lidhjes familjare me familjen e nje prej perdhunuesve kishte kerkuar
ndihmen e tyre, por kjo ndihme nuk i erdhi.

Femija tregon se si ka ndodhur perdhunimi dhe se gjithe ngjarjen e ka rrefyer para policies dhe psikologeve te cilet e kane keshilluar te beje kujdes. Nderkohe gjendja e tij vizite dhe psikologjike eshte mjaft e rende.Ai thote se trembet naten dhe se nuk ndihet mire.

Padia e bere ne polici nga ana e nense dhe rrefimi femijes coi ne arrestimin e dy adoleshenteve te moshes 16 dhe 19 vjec te cilet akuzohet per marrdhenie seksuale dhe homoseksuale me te mitur ne menyre te perseritur.

Top Channel