10 makinat e preferuara prej femrave

19/04/2011 17:30

Jo të gjitha makinat preferohen prej të dyja sekseve. Ndërsa meshkujt priren drejt modeleve sportive apo makinave të rënda, tek gustot femërore të katër rrotave mbizotëron finesa dhe ekonomia.

Një prej faqeve më autoritare të industrisë automobilistike, “Voituresaufeminin.fr”, ndërmorri një sondazh, duke pyetur lexueset e saj femra për makinën e ëndrrave të tyre.

Pas grumbullimit të disa mijëra votimesh, këto ishin rezultatet:

Klasifikimi i veturave më të preferuara nga femrat
1.  Mini
2.  Fiat 500
3.  Suzuki Sëift
4.  Renault Tëingo
5.  Peugeot 207
6.  Renault Clio
7.  Nissan Micra
8.  Volksëagen Polo
9.  Peugeot 206
10. Ford Fiesta

FOTO GALERI
1/9

Top Channel