LSI prezanton kandidatin në Kucovë

03/04/2011 20:45

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta ishte në qytetin e Kucovës ku prezantoi kandidatin e koalicionit “Aleanca për Qytetarin” për bashkinë e këtij qyteti, Selfo Kapllani.

Meta tha se  më 9 maj nis një sfidë e re në shërbim të qytetarit dhe e quajti koalicionin “Aleanca për të Ardhmen”, si një bashkim për një qeverisje më të mirë lokale.

“Më 9 maj nis një sfidë e re në shërbim të qytetarit, Aleanca për Qytetarin” është bashkimi për ndryshim në qeverisjen lokale. 8 maji nuk është zgjedhje për politikanët, por zgjidhje për qytetarët”, tha Meta.

Top Channel