Elbasan, digjen tre automjete

19/02/2011 18:35

Tre automjete janë përfshirë nga flakët si pasojë e një zjarri të rënë në një prej makinave të parkuara pranë Hotel Turizmit, në Elbasan.

Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit ku zjarri ka shkaktuar dëme të konsiderueshme materiale.

Zjarri ka përfshirë një mjet BMW X5 të parkuar prej një jave në të njëjtin vend dhe më pas janë dëmtuar edhe dy mjete të tjera një me targa të Tiranës dhe tjetra e Durrësit.

Mjetet zjarrëfikëse mundën të lokalizojnë flakët dhe të mos lejojnë përhapjen e tyre, ndërsa policia po heton për shkaqet që sollën zjarrin.

Top Channel