Naomi Campbell: Isha e varur nga droga dhe alkooli

02/02/2011 08:25

Naomi Campbell tregoi se përdorte drogë dhe alkool kur u bë e famshme.

Supermodelja pranoi se në rininë e saj ajo festonte gjatë gjithë natës, por ditën tjetër nuk e kalonte në shtrat për tu qetësuar.

Në një intervistë për revistën ‘GQ’, Campbell theksoi se droga vetëm sa i shtoi problemet e saj.

“Po kuptoja që isha e alkoolizuar dhe u tremba. Më e keqja është se kur pi alkool do marrësh edhe drogë. Nuk provoja më asnjë ndjenjë. Isha e mpirë”, shprehet Naomi Campbell.

Ajo tregon fillesat e saj në rrugën drejt substancave të ndaluara: “Festat fillova t’i frekuentoja vonë, kur isha 24 vjeç. Ia kaloja mirë dhe mendoja se nuk kishte gjë të keqe, por gabohesha.”

Londinezja 40-vjeçare thotë se nuk u ndje e turpëruar për të kërkuar ndihmë në momentin që vendosi të heqë dorë nga droga dhe alkooli.

“Rehabilitimi është diçka e mirë dhe njerëzit nuk duhet të kenë turp të hyjnë në rehabilitim. Mua më bëri shumë mirë”, përfundoi Campbell.

Top Channel

Top News – Mbyllen aplikimet për hetues/ 536 persona aplikuan për të qenë pjesë e BKH
Ironi e fatit, por që epilogun e pati me fund të lumtur. Marianna Scarano, infermiere në repartin e reanimacionit në Poliklinikën e Barit, zbuloi një ditë aty të shtruar bashkëshortin e saj. Marianna është prej nje viti në vijën e parë të frontit kundër sëmundjes me kolegët e saj. Makthi personal sakaq filloi kur i shoqi, Vincenzo u dërgua me urgjencë në spital pasi u ndje papritur keq, ndërsa niveli i oksigjenit në gjak i kishte zbritur në 93. Tamponi i doli pozitiv, dhe e cojne me urgjencë në terapi intensive. E shoqja nuk kishte menduar kurrë se do ta gjente aty. “ Mendova se do ta intubonin, thashë se nuk do t`ia kishte dalë dot. Ishte një tmerr, megjithatë nuk hoqa dorë për asnjë cast. Nuk flija dot natën. Ishte gati e paimagjinueshme, që pas stresit të përjetuar më pacientët në të gjithë këta muaj të kaluar në repartin e terapisë intensive, të përfundoja duke bërë infermieren e një njeriu aq të dashur për mua”, ka rrëfyer ajo. Për fat të mirë, më e keqja kaloi dhe Marianna tani thotë se mund të marrë frymë lirisht, pasi i shoqi ka dalë tashmë nga zona e rrezikut, ndërsa të dy shpresojnë ta hedhin sa më shpejt pas krahëve këtë eksperiencë të frikshme.
Top Channel/ “Pse ke ardhur në shtabin tim, makina është e pastër”/ Bardhi përplaset me policinë
Top Channel/ Lezhë, gati për zgjedhjet/ Dërgohen materiale zgjedhore
Top Channel/ Përgatitjet për zgjedhjet/ Shkodër, mbërrijnë materialet zgjedhore
Top Channel/ Vrasja e Pjerin Xhuvanit. Momenti kur “kërcet” arma